Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny stanowi formę oddziaływania na układ chłonny poprzez odpowiedni masaż, który ma za zadanie poprawę jego motoryki oraz redukcję obrzęków. Manualny drenaż limfatyczny został opracowany w latach 30. przez
duńskiego fizjoterapeutę Emila Voddera i do dziś uznaje się go za ojca tej metody. Drenaż ręczny stanowi kombinację powolnych ruchów okrężnych, obrotowych, pompujących i czerpiących o sile bodźca dostosowanej do okolicy ciała i stanu
pacjenta. Celem zabiegu jest przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego oraz tworzenie optymalnych warunków do regeneracji. Drenaż limfatyczny zwiększa objętość czasową limfy, czyli czas potrzebny do naprzemiennego napełniania i opróżniania się początkowych naczyń limfatycznych, a tym samym przyspiesza transport limfocytów wytworzonych w węzłach chłonnych.

Zastosowanie:
– Obrzęki limfatyczne, tłuszczowe, żylno-limfostatyczne, pourazowe, pooperacyjne
– Regeneracja powysiłkowa u sportowców
– Likwidacji uczucia ciężkości nóg
– Redukcji cellulitu
– Oczyszczania organizmu z toksyn
– Zwiększanie odporności organizmu
– Ujędrnianie skóry

Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące oferowanego zabiegu, wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h.

Preferowana godzina kontaktu

15 + 9 =

error: Dziękujemy, za zainteresowanie naszą ofertą! Zapraszamy do naszego Centrum Medycznego Solution ul. Mińska 25b w Warszawie.