Mezoterapia jest jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej, oferującym rewelacyjne rezultaty. Wyróżniamy dwa główne rodzaje mezoterapii: igłową i bezigłową. W tym artykule skoncentrujemy się na mezoterapii igłowej, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem.

Mezoterapia to innowacyjny zabieg, którego celem jest dostarczenie skórze odżywczych składników w postaci specjalnie przygotowanych koktajli z substancjami aktywnymi. Zazwyczaj mieszanki te zawierają kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy i naturalne substancje czynne, które odżywiają, nawilżają oraz poprawiają elastyczność i koloryt skóry.

Przeprowadzając mezoterapię igłową, specjalista dodatkowo stymuluje skórę poprzez precyzyjne nakłucia. Sprzyja to intensywnej regeneracji komórkowej i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny a co za tym idzie poprawia strukturę i jędrność skóry .

Istnieje kilka rodzajów mezoterapii igłowej:

  1. Klasyczna mezoterapia igłowa: Specjalista wykorzystuje cienką igłę do precyzyjnego podania substancji aktywnych poprzez nakłucia skóry, które mogą być powierzchowne lub głębokie, zależnie od potrzeb.
  2. Mezoterapia mikroigłowa: Wykonywana za pomocą derma rollerów lub urządzeń typu Dermapen, co umożliwia wprowadzenie substancji na odpowiednią głębokość, jednocześnie stymulując regenerację skóry.
  3. Mezoterapia kaniulą: Zaawansowana technika, w której używa się długiej kaniuli do głębokiego podawania substancji, minimalizując ryzyko uszkodzeń naczyń krwionośnych i nerwów.
  4. Nano mezoterapia: Wykonywana specjalną strzykawką z krótkimi igiełkami umożliwiająca precyzyjne podanie substancji nawet w okolicach gdzie skóra jest bardzo cienka i delikatna. Technika ta świetnie sprawdza się w pracy z okolicą oka i pozwala na wykonanie zabiegu nawet blisko linii rzęs. Jest też świetną alternatywą dla osób, które po prostu nie przepadają za igłami.

Nie ważne, którą technikę wybierzesz, mezoterapia igłowa zawsze jest wykonywana po znieczuleniu skóry, co minimalizuje dyskomfort związany z nakłuciami. Już po jednym zabiegu widać efekty nawilżenia, odżywienia i rozjaśnienia skóry, ale zazwyczaj rekomenduje się serię 3-6 zabiegów, w zależności od potrzeb.

Zabieg mezoterapii można wykonywać profilaktycznie, traktując go jako sposób na opóźnienie procesu starzenia się skóry, który rozpoczyna się już około 25 roku życia. Od tego momentu w skórze stopniowo zaczyna ubywać kwasu hialuronowego, uszkodzeniom ulegają włókna kolagenu i elastyny, a produkujące je fibroblasty pracują coraz mniej wydajnie.

Zastosowanie odpowiednio wcześnie mezoterapii pozwala utrzymać optymalny poziom kwasu hialuronowego w skórze oraz stymuluje jej komórki do efektywnej produkcji kolagenu i elastyny, a przez to pozwala cieszyć się gładką, jędrną skórą na długo. Poza profilaktyką mezoterapia jest również doskonałym narzędziem do walki z wieloma niedoskonałościami skóry. Dzięki zastosowaniu specjalnych mieszanek substancji ukierunkowanych na konkretne problemy, możemy niwelować widoczne już zmarszczki, bruzdy, rozstępy i blizny. Mezoterapia koktajlami depigmentacyjnymi daje świetne efekty w rozjaśnianiu przebarwień oraz niwelowaniu cieni pod oczami. Stosowana na skórę głowy, pobudza wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie, świetnie sprawdza się również w terapii cellulitu.

Tak więc mezoterapię można stosować na niemal każdą partię ciała, zapewniając skórze kompleksową pielęgnację i poprawiając jej kondycję.

Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące oferowanych zabiegów, wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h.

Preferowana godzina kontaktu

15 + 3 =