Rodzajów peelingów jest na prawdę wiele. Jaki najlepiej wybrać? Nie ma jednego najlepszego peelingu. Każdy z nas ma inny rodzaj skóry i nie rzadko boryka się z problemami od przesuszania po przetłuszczanie, zmarszczki, przebarwienia. Dodatkowo stan naszej skóry nie jest cały czas taki sam, zmienia się wraz z wiekiem, warunkami atmosferycznymi, a wraz z nim zmieniają się również potrzeby naszej skóry.

W danym momencie specjalista dobiera peeling odpowiadający na potrzeby skóry pacjenta. To znaczy taki, który przyniesie oczekiwany efekt, nie podrażniając nadmiernie skóry i będzie przede wszystkim bezpieczny. Peelingi to bardzo szeroka grupa zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej. Ich wspólną cechą jest podstawowe działanie mające na celu usunięcie martwych komórek skóry poprzez złuszczanie. Dodatkowo peelingi w mniejszym lub większym stopniu pobudzają skórę do produkcji nowych komórek. Peelingi poprawiają ukrwienie skóry, a także zwiększają absorpcję składników odżywczych. Dobrze dobrane peelingi obok odpowiedniego oczyszczania i nawilżania są podstawą zachowania skóry w dobrej kondycji i zdrowiu. Efektem działania peelingów jest poprawa kolorytu i faktury skóry oraz eliminacja niedoskonałości.

Peelingi możemy podzielić ze względu na mechanizm złuszczania naskórka, który zależy od zastosowanych substancji lub urządzeń. Czym różnią się od siebie peelingi najczęściej wykonywane w naszym centrum?  

Peeling kawitacyjny:

  • To bardzo delikatna a za razem skuteczna forma złuszczania naskórka. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, które przy kontakcie z wilgotną skórą wywołują efekt kawitacji. W warstwie wody na skórze, na skutek działania fal ultradźwiękowych tworzą się mikroskopijne pęcherzyki, które gwałtownie pękają, prowadząc do odrywania martwych komórek naskórka i odsłonięcia młodszej warstwy skóry.
  • Zabieg można wykonywać przez cały rok niezależnie od pogody.
  • Świetnie nadaje się dla osób z delikatną skórą i skłonnościami do alergii, gdyż nie stosujemy żadnych substancji, które mogłyby uczulać. Mimo swojego łagodnego działania sprawdza się również doskonale u osób ze skórą tłustą, dogłębnie oczyszczając pory.
  • Zabieg jest bardzo komfortowy, nie wymaga znieczulenia.
  • Zabieg nie powoduje podrażnienia skóry i nie wymaga rekonwalescencji.
  • Zabieg może być stosowany jako element podstawowej pielęgnacji skóry i w zależności od jej potrzeb wykonywany nawet 2 raz w tygodniu.
  • Standardowa seria to ok. 8 zabiegów jednak już pojedynczy zabieg daje wyraźny efekt odświeżenia skóry i można go stosować doraźnie.

 

Peeling chemiczny:

  • To szeroka gama substancji chemicznych o działaniu złuszczającym. Poza podstawowym działaniem złuszczającym wiele z nich ma dodatkowe zalety. Niektóre jak kwas salicylowy i pirogronowy działają antybakteryjnie i normalizująco na pracę gruczołów łojowych są dedykowane osobą ze skórą tłustą i trądzikiem. Inne jak peeling glikolowy czy TCA silnie działają na redukcje przebarwień i zmarszczek. Jeszcze inne jak kwas laktobionowy czy mlekowy sprzyjają nawodnieniu skóry i sprawdzają się przy jej przesuszeniu.
  • Siła działania peelingu chemicznego zależy od rodzaju zastosowanej substancji, jej stężenia, czasu kontaktu preparatu ze skórą. Ze względu na to nawet tą samą substancją zabieg może być wykonany bardzo powierzchownie lub głęboko.
  • Delikatniejsze peelingi chemiczne bez obaw możemy wykonywać przez cały rok, szczególnie te z zastosowaniem delikatniejszych substancji takich jak kwas laktobionowy lub mlekowy. Mocniejsze peelingi lepiej zaplanować na okres jesienno-zimowy, a także bezwzględnie stosować po nich kremy z filtrem przeciwsłonecznym.
  • Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednak może towarzyszyć mu pieczenie, szczypanie lub odczucie ciepła podczas aplikacji substancji.
  • W pierwszych dniach po zabiegu skóra może być zaczerwieniona a następnie złuszczać się. Należy w tym okresie zrezygnować z sauny, gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń.
  • Zabiegi w zależności od wybranej substancji wykonuje się co 2-4 tygodnie.
  • Zabieg wykonuje się w seriach 4-8 zabiegów w zależności od zastosowanej substancji oraz kondycji skóry, jednak już pojedynczy zabieg daje wyraźną poprawę w walce z problemami skórnymi.

 

Peeling laserowy:

  • Peeling laserowy to zabieg, który jest jedną z najskuteczniejszych metod na usunięcie wierzchniej warstwy martwego naskórka. Cechuje się on dużo wyższą efektywnością działania niż peelingi mechaniczne lub chemiczne. Promień lasera odparowuje wodę znajdującą się w naskórku, co powoduje jego natychmiastowe kontrolowane uszkodzenie a w efekcie złuszczenie.
  • Jest to niezwykle precyzyjny i skuteczny zabieg pod względem kontrolowanej głębokości złuszczenie naskórka poprzez ustawienia parametrów lasera mamy możliwość pracy na różnych głębokościach, czyli wykonania od delikatnego peelingu odświeżającego, po głęboki peeling redukujący uporczywe przebarwienia, blizny i zmarszczki.
  • Najlepszym okresem na wykonanie tego typu zabiegu jest okres jesienno-zimowy oraz wczesno wiosenny. Podczas stosowania kuracji należy bezwzględnie używać preparatów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem minimum 50+ oraz unikać długotrwałej ekspozycji na słonice.
  • Zabieg wykonywany jest z miejscowym znieczuleniem kremem.
  • W pierwszych dniach po zabiegu skóra jest zaczerwieniona mogą też pojawić się podpuchnięcia, następnie skóra brązowiej i pojawiają się na niej mikro strupki, które ulegają złuszczaniu odsłaniając zregenerowaną gładką skórę. W zależności od intensywności peelingu rekonwalescencji wynosi 2-5 dni.
  • Zabieg wykonujemy nie częściej niż raz w miesiącu.
  • Zabieg wykonuje się w seriach 2-4 zabiegi w zależności kondycji skóry, jednak już pojedynczy zabieg daje spektakularny efekt.

 

 

 

Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące oferowanych zabiegów, wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h.

Preferowana godzina kontaktu

1 + 5 =